1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Jego zasadniczym celem jest refleksja nad Kościołem, jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących kroczących razem do domu Ojca. Roraty – czyli Mszę św. ku czci Matki Bożej oczekującej Zbawiciela – będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 6.30 i o godz. 18.00 dla dzieci i młodzieży. Dzieci przed Mszą św. roratnią składać będą do koszyczka serduszka, a po Mszy św. odbędzie się losowanie figurek Matki Bożej. Dzieci otrzymają również naklejkę roratnią.

• w środę – święto św. Andrzeja Apostoła;
  • w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

3. Nowenna do św. Józefa – w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. o godz. 18.00.

5. W piątek – 1. piątek miesiąca – spowiedź rano od godz. 6.00, a wieczorem od godz. 16.00. Prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, których nawiedzimy w tym dniu z komunią św.

6. W sobotę – 1. sobota miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Porządek nabożeństwa: od godz. 6.00 – spowiedź; o godz. 6.30 – Msza św.; po Mszy św. – Adoracja Najświętszego Sakramentu z medytacją i cząstką różańca, prowadzoną przez Róże Żywego Różańca.

7. Trwa w naszej Parafii cotygodniowa Doba Eucharystyczna. Adoracja rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy św. i trwa do soboty – do godz. 6.30. Osoby chętne do podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny. Lista znajduje się w zakrystii. Czas trwania przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie to jedyna taka okazja, aby doświadczyć bliskości Boga i Jego – odmieniającej nas – miłości.

8. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę na środki czystości, a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Kowal 1001, Brczykowski 1062, Słodka 575, Bartoś 922, Krzek 575, Gradoś 1011, Kowalski 829, Gacek 849, Paciorek 510A, Fiema 510, Wróbel 972.

9. Dziękujemy ministrantom i lektorom, którzy wczoraj – w ramach Dekanalnych rozgrywek Służby liturgicznej w piłce nożnej – reprezentowali naszą parafię zajmując 2 miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Dziękujemy również p. Władysławowi Migdałowi i p. Sławomirowi Fabickiemu, którzy zorganizowali wyjazd, otoczyli chłopców opieką i fachową pomocą. Chcemy także nasze podziękowania wyrazić TS „Wolni” Kłaj za wypożyczenie na tę okoliczność strojów sportowych.

10. Od dzisiaj – w naszym sklepiku parafialnym – można nabyć świece Caritas, które wspierają fundusz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są również lampiony i kartki świąteczne. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, przygotowanej dla każdej grupy wiekowej.

11. Przed kościołem można wesprzeć zbiórkę na rzecz Kulika Ilarianowa ur. w 2008 r. w Mołdawii z niedowładem połowicznym, mającym poważne upośledzenie psychoruchowe, umysłowe i werbalne. Kosz operacji wynosi 28 000 euro.

12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

I Niedziela Adwentu – 27 XI 2022 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK