UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

• w poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania NMP;
• we wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki muzyki kościelnej;
• w czwartek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

3. Nowenna do św. Józefa – w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. o godz. 17.00.

5. Konferencja i spotkanie dla Rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. – w czwartek o godz. 18.00.

6. Trwa w naszej Parafii cotygodniowa Doba Eucharystyczna. Adoracja rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy św. i trwa do soboty – do godz. 6.30. Osoby chętne do podjęcia się Adoracji Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny. Lista znajduje się w zakrystii. Cały czas można włączyć się w to pobożne dzieło, aby trwając w obecności Jezusa Eucharystycznego omodlić nie tylko swoje intencje, ale i całą naszą Parafię. Od tego piątku Adoracja będzie miała miejsce w kaplicy MB Nieustającej Pomocy.

7. Dzieci klas trzecich przygotowujące się do I Komunii św. – w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 otrzymają poświęcone medaliki.

8. Również w przyszłą niedzielę rozpoczyna się Okres Adwentu. Roraty, czyli Msze św. wotywne ku czci NMP, które sprawowane są tylko w dni powszednie, będą o godz. 6.30 i o godz. 18.00 dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do licznego w nich uczestnictwa.

9. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę na kwiaty, a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Kowalski 544, Szcześniak 499, Szturo 1021, Nowak 1023, Sycz 1070, Stachura 886, Drobniak 772, Gądek 868, Gądor 597, Kurzdym 597, Tekiela 597, Banaś 597A.

10. W minioną niedzielę złożono na tacę w ramach składki inwestycyjnej 6 210, 50 zł i 3 Euro, które pokryją już częściowo montaż kamer monitoringu wewnątrz kościoła, jak i jego obejścia oraz alarmu w kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary!

11. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933. Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można ją nabyć w sklepiku parafialnym.

13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

XXXIV Niedziela Zwykła – 20 XI 2022 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK