• Przeżywamy dzisiaj VI Światowy Dzień Ubogich, w ramach którego odbywa się zbiórka przy kościele na działalność naszej parafialnej grupy „Caritas” oraz organizację wydarzeń Światowych Dni Ubogich na poziomie archidiecezjalnym w Krakowie. Również dzisiaj przypada wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  • Kalendarz liturgiczny:
  • w czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
  • w piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
  • Nowenna do św. Józefa – w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00.
  • Spotkanie dla uczniów klas VII i VIII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania – we wtorek o godz. 19.00.
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. o godz. 17.00.
  • W piątek – 3. piątek miesiąca – Msza św. o godz. 18.00 o Bożym Miłosierdziu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną, która rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy św. i trwa do soboty – do godz. 6.30. Lista do zapisu znajduje się w zakrystii.
  • Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej – dzisiaj o godz. 18.00 na plebanii.
  • Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę na kwiaty, a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Gądor 45, Maj 138, Foryś 311, Włodek 410, Wojas 410, Krakowska 841, Maziarz 404, Tylka 602, Desped 644, Łysek 675, Migdał 660, Kurpiński 492.
  • W zorganizowanej w ubiegłą niedzielę zbiórce na pomoc w Ukrainie zebrano 5 735 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można ją nabyć w sklepiku parafialnym.
  • Ogłoszenie Wójta Gminy Kłaj p. Zbigniewa Strączka: Szanowni mieszkańcy! Informuję, że do dnia 15 listopada w Urzędzie Gminy w Kłaju zbierane są informacje na temat zapotrzebowania na zakup węgla dystrybuowanego przez samorząd. Informacja przekazana po tym terminie, będzie stanowić podstawę do zamówienia na węgiel, które realizowane będzie po 1 stycznia 2023 roku. Informacje można przekazywać osobiście w siedzibie urzędu, telefonicznie lub mailowo. Więcej informacji dostępne jest na: www.klaj.pl.
  • Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.
XXXIII Niedziela Zwykła – 13 XI 2022 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK