• Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Andrzeja Polichta – salezjanina, który pracuje w Żytomierzu. Możemy go wesprzeć w zbiórce zorganizowanej przed kościołem.
  • Kalendarz liturgiczny:
  • w środę – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  • w czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
  • w piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa;
  • w sobotę – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika, którego relikwie znajdują się w naszym ołtarzu.
  • Nowenna do św. Józefa – w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00.
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. o godz. 17.00.
  • W piątek – Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 17.00 – Msza św. w intencji Ojczyzny, a po Mszy św. zapraszamy do budynku starej plebanii na wieczór ze śpiewem pieśni patriotycznych. Dla umożliwienia pełnego wzniosłej radości przeżywania w naszej Ojczyźnie Święta Niepodległości, Ks. Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski udziela na ten dzień w Archidiecezji Krakowskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru dnia.
  • Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną, która rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy św. i trwa do soboty – do godz. 6.30. Lista do zapisu znajduje się w zakrystii.
  • Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej – w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 na plebanii.
  • Rozpoczęliśmy montaż kamer monitoringu wewnątrz kościoła, jak i jego obejścia oraz alarmu w kościele dla ochrony i bezpieczeństwa tego, co stanowi „sacrum” dla nas oraz prace związane z odbiorem budowlanym istniejących już zabudowań, dlatego Duszpasterska Rada Parafialna na swoim pierwszym spotkaniu w dniu 9.10.2022 r. podjęła decyzję o potrzebie comiesięcznej – w drugą niedzielę miesiąca, która za tydzień – składki inwestycyjnej.
  • Również za tydzień, w ramach Światowego Dnia Ubogich, zainicjowanego przez Papieża Franciszka, będzie zorganizowana zbiórka przy kościele na działalność naszej parafialnej grupy „Caritas” oraz organizację wydarzeń Światowych Dni Ubogich na poziomie archidiecezjalnym w Krakowie.
  • Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę na kwiaty, a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Glica 14, Glica 949, Mierzwa 25, Gruszecki 9, Adamów 165, Wróbel 491, Bijota 6, Długosz 5, Gruszecki 4, Kara 4 A, Szwajdych 1, Gądor 540.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można ją nabyć w sklepiku parafialnym.
  • Ogłoszenie o które nas poproszono: Wójt Gminy Kłaj oraz Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kłaj zapraszają na V Przegląd Pieśni Patriotycznych, który odbędzie się 13 listopada br. (niedziela) o godz. 16.00 w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Kłaju. W koncercie wystąpią: Chór „Camerata” z Wieliczki, Chór „Cantata” z Niepołomic, Chór Kameralny „Salt Singers” z Bochni, Chór „Totus Tuus” z Podłęża i Gminny Chór „Gaudium” z Kłaja. Po zakończeniu koncertu Organizatorzy zapraszają do wspólnego śpiewania najpiękniejszych pieśni i piosenek patriotycznych.
  • Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.
XXXII Niedziela Zwykła – 6 XI 2022 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK