1. Dzisiaj przypada rocznica poświęcenia kościoła własnego.

• we wtorek – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz. 8.00 i 10.00 oraz w kaplicy cmentarnej o godz. 14.00. Po Mszy świętej Procesja po cmentarzu połączona z modlitwą za zmarłych i z wypominkami jednorazowymi;
• w środę – Wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. w kościele o godz. 7.00 i 18.00 oraz w kaplicy cmentarnej o godz. 16.00. Po Mszy świętej Procesja po cmentarzu połączona z modlitwą za zmarłych i z wypominkami jednorazowymi;
• w czwartek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

3. Ostatnie nabożeństwo różańcowe – w poniedziałek o godz. 16.30. Po nabożeństwie rozdanie nagród dla dzieci – prosimy przynieść ze sobą plansze. Nowenna do św. Józefa po Mszy św. o godz. 17.00.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. o godz. 18.00.

5. W piątek – 1. piątek miesiąca – spowiedź rano od godz. 6.00, a wieczorem od godz. 16.00. Prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, których nawiedzimy w tym dniu z komunią św.

6. W sobotę – 1. sobota miesiąca: Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Porządek nabożeństwa: od godz. 6.00 – spowiedź; o godz. 6.30 – Msza św.; po Mszy św. – Adoracja Najświętszego Sakramentu z medytacją i cząstką różańca, prowadzoną przez Róże Żywego Różańca.

7. Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną rozpoczynającą się w piątek po porannej Mszy św. i trwającą do soboty do godz. 6.30. Lista do zapisu znajduje się w zakrystii.

9. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę na kwiaty, a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Włodarczyk 29, Włodarczyk Krzysztof 33, Trela 34, Odrzywiołek 30, Smoleń 28, Wąsik 160, Warchoł 944, Sobas 18, Czubak 17, Bazela 17, Golarz 15, Wójtowicz 169.

10. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne. W wypominkach jednorazowych będziemy modlić się za zmarłych – 1 XI i 2 XI – podczas procesji po cmentarzu oraz 2 XI podczas każdej Mszy św. W wypominkach rocznych będziemy modlić się za zmarłych w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 oraz podczas Mszy świętej sprawowanej w ich intencji w każdy 1. wtorek miesiąca o godz. 18.00.

11. W zorganizowanej w ubiegłą niedzielę zbiórce na rzecz domów dziecka w mieście Konajew w Kazachstanie zebrano 3 104,50 zł i 5 funtów. Bóg zapłać za złożone ofiary! Dzisiaj można zabrać ze sobą kalendarze, które dotarły do nas w minionym tygodniu.

12. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii ks. Andrzeja Polichta – salezjanina, który pracuje w Żytomierzu na Ukrainie i m. in. buduje tam szkołę. Będzie go można wesprzeć w zbiórce, którą przeprowadzą przed kościołem wolontariusze ze wspólnoty salezjańskiej. Ks. Andrzej będzie również głosić dla nas przyszłoroczne Rekolekcje wielkopostne.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można ją nabyć w sklepiku parafialnym.

14. Ogłoszenie Wójta Gminy Kłaj p. Zbigniewa Strączka: SZANOWNI MIESZKAŃCY! Informuję, że w Urzędzie Gminy w Kłaju można złożyć zapotrzebowania na węgiel. NIE JEST TO WNIOSEK O ZAKUP WĘGLA! Gospodarstwo domowe zlokalizowane na terenie gminy Kłaj, które zainteresowane jest kupnem węgla dystrybuowanego przez samorząd, może zgłosić zapotrzebowanie na konkretną ilość węgla i jego rodzaj. Zgłoszenia są przyjmowane osobiście na Dzienniku Podawczym Urzędu Gminy w Kłaju pok. 001 (budynek główny) lub drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty parafialnej: ++ Piotra Wronę, Annę Wojtowicz, Edmunda Majos i Marię Gałat. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

XXXI Niedziela Zwykła – 30 X 2022 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK