OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny przeżywany wraz z całym Kościołem Powszechnym. W ramach tego przed kościołem organizowana jest zbiórka na rzecz domów dziecka prowadzonych przez ks. misjonarza Artura Zarasia w mieście Konajew w Kazachstanie.

• dzisiaj – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa;
• w piątek – święto świętych apostołów Szymona i Judy.

3. Nowenna do św. Józefa – w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. o godz. 18.00.

5. Konferencja i spotkanie dla Rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. – w czwartek o godz. 19.00.

6. Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną rozpoczynającą się w piątek po porannej Mszy św. i trwającą do soboty do godz. 6.30. Lista znajduje się w zakrystii.

8. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę na kwiaty, a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Huget 264, Jaworski 49, Szczudło 43, Mięso 189, Słonina 162, Jędrzejczyk 40, Rak 41, Czubak 540, Augustynowicz 317, Węgrzyn 225, Palej 35, Palej Maciej 35.

9. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony szczególnej modlitwie za zmarłych. W związku z tym w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne. W wypominkach jednorazowych będziemy się modlić za zmarłych – 1 listopada podczas procesji po cmentarzu oraz 2 listopada podczas każdej Mszy św. i w czasie procesji za zmarłych. W wypominkach rocznych będziemy się modlić za zmarłych w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 oraz podczas Mszy świętej sprawowanej w ich intencji w każdy 1. wtorek miesiąca o godz. 18.00.

10. Prosimy, aby przed Uroczystością Wszystkich Świętych zatroszczyć się o porządek na grobach naszych bliskich zmarłych, a śmieci wyrzucać do kontenerów.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty parafialnej i przeszli do Domu Ojca: + Janina Jarosz i + Piotr Wrona. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można ją nabyć w sklepiku parafialnym.

13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

XXX Niedziela Zwykła – 23 X 2022 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK