OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dzisiaj XXII Dzień Papieski. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” organizuje dzisiaj kwestę, podczas której możemy wesprzeć materialnie budowany przez nas wszystkich od 22 lat „żywy pomnik” św. Jana Pawła II. Dzisiaj przypada również wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej oraz 44. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę św. Piotra.

• w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
• we wtorek – święto św. Łukasza, ewangelisty;
• w czwartek – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera – głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa;
• w sobotę – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża – głównego patrona województwa małopolskiego.

3. W poniedziałek Nowenna do św. Józefa po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00.

5. W czwartek zapraszamy wszystkich nauczycieli obecnie pracujących, jak i emerytowanych na Mszę św. o godz. 17.00.

6. W piątek – 3. piątek miesiąca – Msza św. o godz. 18.00 o Bożym Miłosierdziu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

7. Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc październik w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.

8. Trwa w naszej parafii cotygodniowa Doba Eucharystyczna, która rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy św. i kończy się w sobotę o godz. 6.30. Osoby chętne do podjęcia się adoracji Pana Jezusa prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny. Lista znajduje się w zakrystii.

10. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę na kwiaty, a w nadchodzącym prosimy rodziny: Nowak Jacek 496, Zalewski 63, Nowak 61, Tynka 857, Fraś 153, Polak 58, Duchnik 116, Łach 747, Płotek 159, Madej 193, Powrożnik 267, Marcinek 50.

11. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony szczególnej modlitwie za zmarłych. W związku z tym w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne. W wypominkach jednorazowych będziemy modlić się za zmarłych – 1 XI – podczas procesji po cmentarzu oraz 2 XI podczas każdej Mszy św. i w czasie procesji za zmarłych. W wypominkach rocznych będziemy modlić się za zmarłych w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 oraz podczas Mszy świętej sprawowanej w ich intencji w każdy 1. wtorek miesiąca o godz. 18.00.

12. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych prosimy, aby zatroszczyć się o porządek na grobach naszych bliskich zmarłych, a śmieci wyrzucać do kontenerów.

13. W przyszłą niedzielę – w ramach niedzieli misyjnej – będzie organizowana przy kościele zbiórka oraz będą rozprowadzane kalendarze misyjne na rzecz domów dziecka prowadzonych przez ks. Artura Zarasia w mieście Konajew w Kazachstanie.

14. Ogłoszenie, o które nas poproszono: Fundacja im. Władysława Żeleńskiego oraz Wójt Gminy Kłaj zapraszają na wykład „Jego czysty świat pociągał mnie ku wnętrzu”. Percepcja muzyki J. S. Bacha w myśli św. Edyty Stein oraz koncert muzyki J. S. Bacha, które odbędą się w Pałacu w Grodkowicach dzisiaj, tj. 16 października, o godz. 18.00.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można ją nabyć w sklepiku parafialnym.

16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

XXIX Niedziela Zwykła – 16 X 2022 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK