1. Dzisiaj przypada wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

• W czwartek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;
• w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

3. Dzisiaj o godz. 18.00 na plebanii – spotkanie nowej Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Informujemy również, że od tygodnia działa nowa strona parafialna. Adres: parafiaklaj.pl.

4. W poniedziałek Nowenna do św. Józefa po Mszy św. o godz. 18.00.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W czwartek – 13. dzień miesiąca – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.00 – Msza św., Różaniec Fatimski i procesja. Prosimy przynieść ze sobą świece. Nabożeństwo różańcowe w tym dniu dla dzieci o godz. 17.30.

7. Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc październik w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.

8. Trwa w naszej parafii cotygodniowa Doba Eucharystyczna, która rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy św. i kończy się w sobotę o godz. 6.30. Osoby chętne do podjęcia się adoracji Pana Jezusa prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny. Lista znajduje się w zakrystii.

9. W poniedziałek o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich chłopców od klasy III Szkoły Podstawowej, którzy chcieliby dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza.

10. Nasza Schola Parafialna „Św. Józefa” zaprasza wszystkie chętne dziewczynki od klasy III Szkoły Podstawowej, które chciałyby wspólnym śpiewem i modlitwą wielbić Pana Boga. Spotkania scholi odbywają się w piątek o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 9.30.

11. W sobotę o godz. 10.00 – spotkanie wszystkich ministrantów, a o godz. 19.00 – spotkanie wszystkich lektorów.

12. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę na kwiaty, a w nadchodzącym prosimy rodziny: Bruzda 871, Nowak 541, Mięso 230, Wiśniewski 164, Rejduch 311, Wróbel 178, Zaprzelski 178, Nowak 496, Pagacz 321, Migdał 64, Migdał Wojciech. Sprzątanie kościoła rozpoczyna się w sobotę o godz. 8.00.

13. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony szczególnej modlitwie za zmarłych. W związku z tym w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne. W wypominkach jednorazowych będziemy modlić się za zmarłych – 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych podczas procesji po cmentarzu oraz w Dniu Zadusznym podczas każdej Mszy św., a także w czasie procesji za zmarłych w kościele. W wypominkach rocznych będziemy modlić się za zmarłych przez cały rok – w każdą niedzielę – przed Mszą św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 oraz podczas Mszy świętej sprawowanej w ich intencji w każdy 1. wtorek miesiąca o godz. 18.00.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można ją nabyć w sklepiku parafialnym.

15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

XXVIII Niedziela Zwykła – 9 X 2022 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK