XXVII Niedziela Zwykła
2 X 2022 r.

1. Dzisiaj – z racji 1. niedzieli miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. O godz. 16.00 Nabożeństwo różańcowe z procesją do 5. ołtarzy. Również dzisiaj przypada wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

• we wtorek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
• w środę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
• w piątek – wspomnienie NMP Różańcowej.

3. W minioną niedzielę mogliśmy oddać głos na jednego kandydata ze swojego rejonu. Skład Rady Duszpasterskiej umieszczony jest na stoliku pod chórem.

4. W poniedziałek Nowenna do św. Józefa po Mszy św. o godz. 18.00.

5. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie uczniów klas VII i VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00.

7. W czwartek jesteśmy zaproszeni na odpust ku czci MB Różańcowej do Parafii św. Mikołaja w Bochni. Nie ma pielgrzymki pieszej, udajemy się indywidualnie. Msza św. o godz. 17.00 – tam będą sprawowane parafialne intencje Mszy św.

8. W piątek – 1. piątek miesiąca – spowiedź rano od godz. 6.00, a wieczorem od godz. 17.00. Prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, których nawiedzimy w tym dniu z komunią św.

9. Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc październik w tygodniu o godz. 17.30,
a w niedziele o godz. 16.30.

10. Trwa w naszej parafii cotygodniowa Doba Eucharystyczna, która rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy św. i kończy się w sobotę o godz. 6.30. Osoby chętne do podjęcia się adoracji Pana Jezusa prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny. Lista znajduje się w zakrystii.

11. Intencje mszalne

12. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę na kwiaty,
a w nadchodzącym prosimy rodziny: Durczyk 945, Łyżwiński 985, Kubala 931, Możdżeń 996, Godyń 77, Piotrowski 843, Dżumak 74, Sylwesiuk, Dygdon 37, Niedzielski 73, Wojtyczka 331, Wojtyczko Tomasz.

13. Ogłoszenie, o które nas poproszono: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni
i obciążeni jesteście a Ja was pokrzepię”. Jrżeli przygniata cię ciężar twojego krzyża – choroby, utraty pracy, straty bliskiej osoby bądź jakiekolwiek inne strapienie i chciałbyś by w twojej intencji się pomodlić Wspólnota Ararat z Niepołomic zaprasza cię na modlitwę wstawienniczą 3.10 br. w poniedziałek o godz. 19.00 w Domu Karola i 20.10 br. w czwartek o godz. 19.00 w kościele Dziesięciu tysięcy męczenników.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można ją nabyć w sklepiku parafialnym.

15. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: + Stanisław Góra i + Jan Lany. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

XXVII Niedziela Zwykła 2 X 2022 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK