XXVI Niedziela Zwykła

• w środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika;
• w czwartek – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
• w piątek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
• w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

2. Pod chórem umieszczone są listy kandydatów do Rady Parafialnej, którzy zostali zgłoszeni w minioną niedzielę. Dzisiaj można oddać głos na jednego kandydata ze swojego rejonu. W skład Rady wchodzą osoby posługujące w parafii, z nominacji proboszcza: 1/3 składu Rady, a z wyborów dokonanych przez ogół parafian: połowa składu Rady.

3. W poniedziałek Nowenna do św. Józefa po Mszy św. o godz. 18.00.

4. We wtorek o godz. 19.00 odbędzie się w kościele spotkanie połączone z katechezą dla rodziców uczniów klas VII i VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W sobotę – 1. sobota miesiąca: Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 6.00 – spowiedź; o godz. 6.30 – Msza św.; po Mszy św. – Adoracja Najświętszego Sakramentu z medytacją i cząstką różańca, prowadzoną przez Róże Żywego Różańca.

7. Również w sobotę rozpoczęcie nabożeństw różańcowych, które w tygodniu będą o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30. Wyjątkowo w przyszłą niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00 – połączone z procesją do 5. ołtarzy. W czasie nabożeństw różańcowych modlimy się szczególnie w intencjach Ojca św., za dzieci i młodzież (o katolickie wychowanie), za misje, za chorych, o pokój na świecie, a w ostatnim tygodniu za zmarłych.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klas trzecich przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają pobłogosławione różańce.

9. Trwa w naszej parafii cotygodniowa Doba Eucharystyczna, która rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy św. i kończy się w sobotę o godz. 6.30. Osoby chętne do podjęcia się adoracji Pana Jezusa prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny. Lista znajduje się w zakrystii.

10. Prosimy, aby rezerwacje intencji Mszy św. potwierdzać najpóźniej dwa tygodnie przed zamówionym terminem.

11. Nasza Schola Parafialna „Św. Józefa” zaprasza w swoje szeregi wszystkie chętne dziewczynki od klasy III Szkoły Podstawowej, które chciałyby wspólnym śpiewem i modlitwą wielbić Pana Boga. Spotkania scholi odbywają się w piątek o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 9.30.

12. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę na kwiaty, a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Sobas 595, Rojek 300, Wąsik 47, Bodzioch 580, Sobas 347, Stachowicz 347, Wójtowicz 623, Wieczorek 623, Wołek 623, Zuch 319, Mechut 65, Romaniuk 119.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można ją nabyć w sklepiku parafialnym.

14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

KANDYDACI DO RADY PARAFIALNEJ

REJON I: WOJASA