1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Klary, dziewicy. Łączymy się również duchowo z pielgrzymami, którzy dzisiaj staną u tronu Pani Jasnogórskiej i zapewniają nas o modlitwie w naszych intencjach.

• we wtorek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej;
  • w środę – wspomnienie św. Maksymiliana Mari Kolbego, prezbitera i męczennika;
  • w czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Podczas wszystkich Mszy św. błogosławimy zioła i kwiaty;
  • w sobotę – święto św. Jacka, prezbitera – patrona Archidiecezji Krakowskiej.

3. Nowenna do św. Józefa w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. We wtorek – z racji 13. dnia miesiąca – kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.00 – Msza św., Różaniec i procesja Eucharystyczna. Prosimy przynieść świece. Nie ma w tym dniu Mszy św. o godz. 6.30.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

6. W piątek – 3. piątek miesiąca – Msza św. o godz. 18.00 o Bożym Miłosierdziu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

7. W lipcu i sierpniu Msze św. odprawiane są według harmonogramu wakacyjnego. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

9. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i zaangażowanym w zorganizowanie poczęstunku oraz serdeczne przyjęcie – w minioną niedzielę – pątników pielgrzymujących z Bochni na Jasną Górę, jak również – w miniony piątek – dla pielgrzymów naszej parafii i całej grupy niepołomickiej na trasie pielgrzymki. Niech wszystkim Pan Bóg błogosławi, a Maryja wyprasza potrzebne łaski.

10. Dziękujemy 9. Rodzinom sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Majerz 731, Możejko 788, Wojas 268, Urban 377, Habdas 774, Długosz 754, Świętek 983, Czubak 925, Lewczak 925 A, Lany 469, Śliwczyński 753, Szczudło 737.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku pod chórem.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej + Stanisława Sobasa. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

XIX Niedziela Zwykła – 11 VIII 2024 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK