1. Dzisiaj rozpoczyna się 15. Tydzień Biblijny, którego tematem przewodnim jest: „Wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Niech stanie się to dla nas inspiracją do częstszego sięgania po Pismo Święte.

• w poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski;
  • we wtorek – święto św. Marka, ewangelisty;
  • w sobotę – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła – patronki Europy.

3. Nowenna do św. Józefa – w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Egzamin dla uczniów klas VII i VIII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania – we wtorek o godz. 19.00.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. o godz. 18.00.

6. Spotkanie i Konferencja dla Rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. – w czwartek o godz. 19.00.

7. Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną, która rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy świętej i trwa do godz. 6.30 w sobotę. Chętnych do podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny. Lista znajduje się w  zakrystii.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 17.30 – pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją. Nabożeństwa majowe będą odprawiane przez cały miesiąc maj o godz. 17.30.

9. Intencje mszalne (...). Prosimy o potwierdzanie rezerwacji Mszy św. na dwa tygodnie przed zamówionym terminem.

10. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za ofiarę złożoną na środki czystości, a w nadchodzącym prosimy mieszkańców następujących ulic: Kolejowa, Krótka, Bloki wojskowe oraz Grzybówka. Porządek sprzątania: w piątek o godz. 16.00 – na zewnątrz kościoła oraz parking, o godz. 19.00 – wewnątrz kościoła; w sobotę o godz. 8.00 – pastowanie kościoła.

11. Już dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w parafialnej Uroczystości ku czci św. Józefa Robotnika – 1 maja br. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Sumie odpustowej o godz. 11.00 połączonej z procesją będzie przewodniczył ks. Kanonik Piotr Modelski – Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Chełmku.

12. Dzisiaj spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej o godz. 19.00 na plebanii.

13. Ogłoszenie, o które nas poproszono: „Na prośbę Towarzystwa Olycz z Łucka w Ukrainie w dniu 30 kwietnia br. przeprowadzona będzie zbiórka świec i parafiny. Wosk wykorzystany będzie do przygotowania świeczek okopowych, służących żołnierzom ukraińskim do ogrzewania się i podgrzewania jedzenia. Świeczki i parafina zbierane będą do oznaczonych pudełek ustawionych przed budynkiem kościoła”.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

III Niedziela Wielkanocna - 23 IV 2023 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK