1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. „Obchód Paschy trwa przez cały okres paschalny (wielkanocny). Albowiem pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny. Co więcej, jako «Wielką Niedzielę»” (List ŚP, 100).

2. Jutro – w poniedziałek w Oktawie Wielkanocy – Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Jutrzejsza taca przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W Piątek – z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną, która rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy świętej i trwa do godz. 6.30 w sobotę. Chętnych do podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny. Lista znajduje się w  zakrystii.

6. Intencje mszalne (...). Prosimy o potwierdzanie rezerwacji dwa tygodnie przed zamówionym terminem.

7. Od dzisiaj zmieniamy godziny odprawiania Mszy św. w niedzielę: z godz. 11.30 na godz. 12.00 oraz z godz. 17.00 na godz. 18.00. Pozostałe Msze św.: o godz. 8.00 i godz. 10.00 pozostają bez zmian.

8. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za ofiarę złożoną na środki czystości, a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Solak 172, Romanowicz 472, Solarz 288, Łysek 756, Budzyn 534, Budzyn Radosław 534, Zachajusz 55, Zachajusz Bartosz 55, Golarz 224, Łach 115, Fabian 332, Żuławińska 214. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 8.00.

9. W związku ze zbliżającą się parafialną Uroczystością Odpustową w dniu 1 maja br. prosimy mieszkańców następujących ulic: Skotnicza, Krótka, Bloki wojskowe oraz Grzybówka o podjęcie się trudu ubioru, sprzątania wewnątrz i zewnątrz kościoła oraz organizację samej procesji.

10. Pragniemy wyrazić nasze serdeczne podziękowania tym, którzy przyczynili się do uroczystego przeżycia Świętego Triduum Paschalnego. Dziękujemy Państwu Annie i Mariuszowi Łysek za bezinteresowne przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Zgodnie z ich życzeniem ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego będą przeznaczone na cele parafii. Dziękujemy p. Kościelnemu za przygotowanie kościoła oraz pomoc przy asyście liturgicznej, p. Organiście za oprawę muzyczną, p. Maciejowi Jarczykowi za śpiew Męki Pańskiej, 12. Panom za posługę w Wielki Czwartek, Służbie liturgicznej ołtarza za asystę i adorację oraz Scholi parafialnej św. Józefa za ubogacenie liturgii pięknym śpiewem. Dziękujemy również Harcerzom za straż w Ciemnicy i Strażakom za wartę przy Grobie Pańskim oraz obsłużenie Procesji Rezurekcyjnej. Podziękowania także dla p. Eweliny Manieckiej za trud utrwalania i dokumentowania naszych wydarzeń. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się adoracji w nocy oraz tym, którzy wzięli tak liczny udział w przeżywaniu Triduum Paschalnego. Niech Chrystus Zmartwychwstały wynagradza wasz trud i pracę oraz obdarza potrzebnymi łaskami. Serdeczne Bóg zapłać!

11. Dziękujemy Rodzicom dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej za ufundowanie – jako dar ołtarza – 6. Ławek na zewnątrz kościoła.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

13. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: + Krystyna Kotula i + Stanisław Jankowicz. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 9 IV 2023 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK