XXIV Niedziela Zwykła
11 IX 2022 r.

1. Dzisiaj łączymy się duchowo z uczestnikami 30. Pielgrzymki Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej modląc się o świętość dla naszych rodzin.

2. Kalendarz liturgiczny:
• we wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
• w środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
• w czwartek – wspomnienie NMP Bolesnej;
• w piątek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

3. W poniedziałek Nowenna do św. Józefa po Mszy św. o godz. 18.00.

4. We wtorek – 13. dzień miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19.00: Msza św., Różaniec Fatimski i procesja. Prosimy przynieść ze sobą świece.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W piątek – 3. piątek miesiąca – Msza św. o godz. 18.00 o Bożym Miłosierdziu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

7. Trwa w naszej parafii cotygodniowa Doba Eucharystyczna, która rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy św. i kończy się w sobotę o godz. 6.30. Osoby chętne do podjęcia się adoracji Pana Jezusa prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny. Lista znajduje się w zakrystii.

8. Prosimy, aby rezerwacje intencji Mszy św. potwierdzać najpóźniej dwa tygodnie przed zamówionym terminem.

9. Nasza Schola Parafialna „Św. Józefa” zaprasza w swoje szeregi wszystkie chętne dziewczynki od klasy III Szkoły Podstawowej, które chciałyby wspólnym śpiewem i modlitwą wielbić Pana Boga. Schola posługuje podczas Mszy św. niedzielnej o godz. 10.00 i nabożeństw. Spotkania scholi odbywają się w piątek o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 9.30.

10. W piątek o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich chłopców od klasy III Szkoły Podstawowej, którzy chcieliby dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza.

11. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 odbędzie się ostatnie spotkanie – w obecnym składzie – Rady Parafialnej. Równocześnie w przyszłą niedzielę będzie możliwość składania – do skarbony umieszczonej przy wyjściu z kościoła – swoich kandydatów do nowej Rady Parafialnej.

12. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę na kwiaty, a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Bielas 80, Chmura 85, Dobrowolski 393, Gądek 998, Szmid 86, Widełka 294, Sobas 352, Sobas Dariusz 352, Włodarczyk 348, Wojas 813, Dul 855, Wojas 855.

13. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę udzielili poparcia obywatelskiemu projektowi ustawy o zmianie ustawy – Kodeks Karny: „W obronie chrześcijan”.

14. Ogłoszenie, o które nas poproszono: Gminne Centrum Kultury w Kłaju ogłasza nabór do Chóru „GAUDIUM”. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do zapisów bezpośrednio na próbach chóru, które odbywają się w Sali Widowiskowej Urzędu Gminy Kłaj w każdą środę i piątek o godz. 19.00 lub w sekretariacie Gminnego Centrum Kultury.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można ją nabyć w sklepiku parafialnym.

16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. † Jana Ślęczek. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

17. Solenizantom i jubilatom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

XXIV Niedziela Zwykła 11 IX 2022 r. http://parafiaklaj.pl/ Super User