XXII Niedziela Zwykła
28 VIII 2022 r.

1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Również dzisiaj Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony na mocy postanowienia papieża Franciszka.

2. Kalendarz liturgiczny:
• w poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
• w sobotę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 6.30.

4. W czwartek uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy nauczycieli, dzieci, młodzież i rodziców. Pierwszoklasiści przynoszą ze sobą tornistry do poświęcenia na początek nauki. W środę o godz. 16.00 będzie spowiedź dla uczniów z klas: IV-VIII. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.

5. W piątek – 1. piątek miesiąca – spowiedź rano od godz. 6.00, a wieczorem od godz. 17.00. Prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, których nawiedzimy w tym dniu z komunią św.

6. W sobotę – 1. sobota miesiąca. Jako, że Msze św. sobotnie wieczorne są już Mszami św. z niedzieli, a nabożeństwa 1. sobotnie to przede wszystkim Msze św. i komunia św. wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, stąd będą one odprawiane rano przy Ołtarzu naszej Pani Kłajowskiej. Porządek nabożeństwa: od godz. 6.00 – spowiedź; o godz. 6.30 – Msza św.; po Mszy św. – Adoracja Najświętszego Sakramentu z medytacją i cząstką różańca, prowadzoną przez Róże Żywego Różańca. Zakończenie błogosławieństwem Eucharystycznym.

7. Od września wznawiamy w naszej parafii cotygodniową Dobę Eucharystyczną. Adoracja rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy św. i trwa do soboty do godz. 6.30. Osoby chętne do podjęcia się adoracji Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny. Lista znajduje się w zakrystii. Jest podzielona na tygodnie i cały czas można włączyć się w to pobożne dzieło.

8. Można już zamawiać intencje Mszy św. na nowy rok. Od czwartku Msze św. w tygodniu o godz. 6.30 i 18.00, a w niedziele powraca Msza św. o godz. 11.30.

9. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę na kwiaty, a w nadchodzącym prosimy rodziny: Rybak 129, Korbut 89, Wiśniewska 478, Krawczyk 315, Bajak 302, Juzaszek, Pilch 307, Pilch 961, Wątorek 125, Wątorek Tomasz 125, Hebda 166, Lach 166.

10. W przyszłą niedzielę będzie można udzielić poparcia obywatelskiemu projektowi ustawy o zmianie ustawy – Kodeks Karny: „W obronie chrześcijan”. Potrzebny będzie nr PESEL.

11. Ogłoszenie, o które nas poproszono: Organizowany jest Kurs księgowości, podczas którego można zdobyć od podstaw umiejętności rozliczenia firmy z US i ZUS – z wykorzystaniem komputera. Spotkanie organizacyjne: 2.09. br. o godz.19.00 w Remizie OSP w Szarowie.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można ją nabyć w sklepiku parafialnym.

13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

XXII Niedziela Zwykła 28 VIII 2022 r. http://parafiaklaj.pl/ Super User