1. Dzisiaj o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tym nabożeństwie można dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Składka podczas Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na nową Szopkę bożonarodzeniową.

2. Nowenna do św. Józefa w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. Również w poniedziałek o godz. 19.00 w Domu parafialnym spotkanie Wspólnoty św. Józefa „Nazaret”. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się do wspólnej modlitwy uwielbienia.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej.

5. Również w środę o godz. 19.00 odbędzie się w kościele spotkanie połączone z katechezą dla Rodziców dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św.

6. W piątek – 1. piątek miesiąca – spowiedź rano od godz. 6.00, a wieczorem od godz. 16.00. Prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, których nawiedzimy w tym dniu z Komunią św.

7. Również w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i o godz. 19.00 – prowadzona przez młodzież.

8. W sobotę – 1. sobota miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Porządek nabożeństwa: od godz. 6.30 – spowiedź; o godz. 7.00 – Msza św. przy Ołtarzu naszej Pani Kłajowskiej, po Mszy św. – Adoracja Najświętszego Sakramentu z medytacją i cząstką różańca prowadzoną przez Róże Żywego Różańca. Po nabożeństwie zmianka tajemnic różańca.

9. Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną. Adoracja rozpoczyna się w piątek po porannej Mszy św. i trwa do godz. 7.00 w sobotę. Osoby chętne podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na listę, która znajduje się w  zakrystii.

10. Dzieci klas trzecich przygotowujące się do I Komunii św. – w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 otrzymają poświęcone książeczki.

11. Tegoroczne Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w 4. Niedzielę Wielkiego Postu 10 marca br., które będą trwać do środy 13 marca br. Program rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę.

13. Dziękujemy 7. Rodzinom sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożone ofiary na środki czystości a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Marcinek 50, Huget 264, Jaworski 49, Szczudło 43, Mięso 189, Słonina 162, Jędrzejczyk 40, Rak 41, Czubak 540, Augustynowicz 317, Węglarz 225, Marek Palej 35. Sprzątanie kościoła wyjątkowo o godz. 8.30.

14. Pod chórem znajduje się skarbona: „WIELKOPOSTNA JAŁMUŻNA na rzecz UBOGICH”. Ze złożonych do niej ofiar zostaną przygotowane paczki na święta dla najbardziej potrzebujących z naszej Wspólnoty parafialnej.

15. W przyszłą niedzielę 3 marca br. Rada Duszpasterska przed kościołem będzie zbierać ofiary na „Służbę kościelną”. Można je składać w dwóch ratach po 50 zł (2 rata: 22.09.2024 r.), a także wpłacać na konto Parafii z dopiskiem: „Służba kościelna”.

16. Rozpoczęliśmy pilny remont organów kościelnych. Jest to instrument 16. głosowy, w którym znajduje się 1200 piszczałek. W ramach remontu będą przeprowadzone następujące czynności: czyszczenie całego instrumentu, konserwacja wiatrownic i ławeczek do piszczałek, konserwacja i strojenie piszczałek, wymiana mieszków rejestrowych i tonowych oraz intonacja instrumentu.

17. W przyszłą niedzielę spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej o godz. 19.00 na plebanii.

18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stojaku pod chórem.

19. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej + Czesława Kowal oraz + Annę Kołos. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

20. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

II Niedziela Wielkiego Postu - 25 II 2024 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK