1. Przeżywamy dzisiaj IV niedzielę Słowa Bożego ustanowioną przez papieża Franciszka. Również dzisiaj przypada wspomnienie św. Wincentego diakona i męczennika, i św. Wincentego Pallotiego.

• we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w środę – święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła;
  • w czwartek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;
  • w sobotę – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

3. Nowenna do św. Józefa – w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. o godz. 17.00.

5. Zachęcamy do włączenia się w Dobę Eucharystyczną rozpoczynającą się w piątek po porannej Mszy św. i trwającą do soboty do godz. 6.30. Osoby chętne do podjęcia się Adoracji w ciszy Jezusa Eucharystycznego prosimy o zapisywanie się na konkretne godziny. Lista znajduje się w  zakrystii.

6. Msze św. w środy połączone z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy są Mszami św. zbiorowymi – intencje można składać w zakrystii po każdej Mszy św.

7. Z racji trwającej wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna jest nieczynna w wyznaczonych godzinach. Sprawy kancelaryjne można załatwić po każdej Mszy św.

8. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę na środki czystości, a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Siuda 726, Kulas 726, Kuśmierz 763, Mleczko 624, Sala 733, Mirek 761, Mirek Marek 761, Broszkiewicz 625, Cichy 739, Margielewski 739, Konieczny 593.

9. Pod chórem znajdują się książki „Wielkiej Nowenny codziennego rozważania Słowa Bożego” wydane przez CENTRUM FATIMY z Grabia „Samarytański Ruch Maryi”, które można zabrać bezpłatnie.

10. Pragniemy podziękować w imieniu zespołu muzycznego „Cyrniawa” z Krzeczowa za życzliwe przyjęcie w minioną niedzielę. Bóg zapłać za ofiary złożone „do kapelusza”.

11. W przyszłą niedzielę spotkanie Duszpasterskiej Rady parafialnej o godz. 18.00.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można ją nabyć w sklepiku parafialnym. Również można nabyć gromnice z racji zbliżającego się święta Ofiarowania Pańskiego – święta MB Gromnicznej.

13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

III Niedziela Zwykła – 22 I 2023 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK