1. Dzisiaj – z racji 1. niedzieli miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Również dzisiaj przypada 56. Światowy Dzień Pokoju.

• w poniedziałek – wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;
  • w piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. o godz. 8.00, 11.30 i 17.00 – nie ma Mszy św. o godz. 10.00. Na Mszach świętych pobłogosławimy kredę i kadzidło, które będzie można zabrać do domów.

3. W poniedziałek Nowenna do św. Józefa po Mszy św. o godz. 17.00.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.00.

5. W piątek – 1. piątek miesiąca – z racji Uroczystości Trzech Króli nie będzie organizowanej Doby Eucharystycznej oraz specjalnej spowiedzi. Z sakramentu pokuty można skorzystać codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Jednocześnie przypominamy, że istotą 1. piątków miesiąca jest przyjęcie w tym dniu komunii św. wynagradzającej. Również w piątek serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd na cześć Pana Jezusa podczas Orszaku Trzech Króli, który tradycyjnie rozpoczniemy spod Ośrodka Zdrowia w Kłaju o godz. 10.30. Następnie chwaląc Pana Boga przyjdziemy powitać Nowonarodzonego w kościele parafialnym, gdzie weźmiemy udział we Mszy św. Podczas Orszaku będzie możliwość wsparcia finansowego kapucyńskiego dzieła św. O. Pio.

6. Prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, których nawiedzimy z komunią św. wyjątkowo w sobotę. Również w sobotę – 1. sobota miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Porządek nabożeństwa: od godz. 6.00 – spowiedź; o godz. 6.30 – Msza św.; po Mszy św. – Adoracja Najświętszego Sakramentu z medytacją i cząstką różańca, prowadzoną przez Róże Żywego Różańca. O godz. 16.30 - różaniec za Ojczyznę.

7. W nowym roku Msze św. w środy połączone z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy będą Mszami św. zbiorowymi – intencje można składać w zakrystii po każdej Mszy św.

8. Z racji trwającej wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna będzie nieczynna w tradycyjnie wyznaczonych godzinach. Sprawy kancelaryjne można będzie załatwić po każdej Mszy św.

9. Dziękujemy sprzątającym kościół w minionym tygodniu i za złożoną ofiarę na środki czystości a w nadchodzącym prosimy Rodziny: Mleko 175, Bolek 175A, Krygowski 135, Snoch 389, Stelmach 579, Wojas 722, Cichy 861, Jurkowski 782, Wojciechowski 1005, Komasa 1005A, Wolski 1068C, Czaja. Sprzątanie kościoła odbywa się w sobotę o godz. 8.00.

10. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci, także z instrumentami, na wspólne kolędowanie przy żłóbku o godz. 15.00.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można ją nabyć w sklepiku parafialnym.

12. Dwanaście nowych miesięcy to wielka szansa dla każdego z nas. Starajmy się je przeżywać – wykorzystując czas dany nam od Boga – w duchu miłości. Ona jedna jedyna potrafi granice czasu przesuwać w wieczność. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia przez wstawiennictwo naszego Patrona św. Józefa Robotnika.

Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - 1 I 2023 r. http://parafiaklaj.pl/ xJanBPK